İmam Hatip Haberleri

logo

Başakşehir Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Robotikte Türkiye Birincisi Oldular

Başakşehir Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Pi Wars Robotik yarışmasında Türkiye birincisi oldu. Okul takımı Team Nebula, ödülü İdlib şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlere ithaf etti.

Dünyada son 5 yıldır İngiltere Cambridge Üniversitesi’nde gerçekleşen ve 2 yıldır Türkiye ayağını Hisar okullarının organize ettiği robotik yarışmasında öğrenciler robotlarını yarıştırdı.

Hızları herkesi geride bıraktı

Elemeler sonucu son 24’e kalan takımlar, Raspberry Pi tabanlı mobil robotlarını çeşitli otonom ve uzaktan kumandalı görevlerde yarıştırdı. Görevi tamamlama hızının ve başarı oranının önemli olduğu yarışmada Mehmet Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin robotu tüm yarışmacıları geride bırakarak birinci oldu. Yarışmaya katılan Team Nebula takımını yarışmada mentor Yunus Bayrak, yazılımcı Ali Eren Kaya, mekanik ve tasarım Mustafa Bayar, driver Nabi Korucu temsil etti. Ekibi yarışmaya fizik öğretmeni Mustafa Akdağ hazırladı.

Markerlar yarışıyor


Bu sene Hisar Okullarında 2. defa gerçekleşen Pi Wars etkinliği ile Türkiye’de takımlar arası rekabeti ortandan kaldıran, robotiğe yeni başlayanları teşvik eden ve katılımcılardaki “maker” ruhunu canlandıran bir yarışma kültürü oluşturmayı hedefliyor.

KAYNAK: ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

Share
47 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ