İmam Hatip Haberleri

logo

24 Kasım 2018

Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesinde Sosyal Medyadan Yeşil Sahaya

Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri sosyal medya üzerinden bir çağrı yaparak ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’nu futbol maçına davet etti. Öğrencilerin çağrısına cevap veren Bekiroğlu, Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile halı sahada karşılaştı. Öğrencilerden oluşan takım, ÖNDER takımını 6-7 mağlup etti.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen maç, Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin twitter hesabından “Kıymetli başkanım, belirleyeceğiniz yer ve zamanda okulumuz Cibali Şehit İlhan Varank AİHL futbol takımımız ile ÖNDER arasında kardeşlik duygularımızı pekiştirmek adına maça hazır olduğumuzu belirtiriz. Kazanan şimdiden tüm imam hatipliler ve kardeşlik olsun inşallah başkanım” mesajıyla başladı. Halit Bekiroğlu da, “Cibali’nin gençleri futboldaki performansımıza bakıp reddedemeyeceğimiz bir teklif sunmuşlar. Ne diyorsunuz cesaretiniz var mı aşka:)” şeklinde cevap vererek ÖNDER yönetimini davet etti.

Takımlar kuruldu

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Halit Bekiroğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri ile halı sahada buluşan öğrenciler samimi dakikalar geçirdi. Maç boyunca eğlence, spor ve kahkaha hiç eksik olmadı. Öğrencilerin kurduğu futbol takımının karşısına ÖNDER takımı da Genel Başkan Halit Bekiroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Ali Yıldız ve Veysel Başar, Yönetim Kurulu üyeleri Selahattin Turunç ve İsmail Sezer’in de içinde yer aldığı takımla çıktı. Maçın hakemliğini ise ÖNDER Genel Başkan danışmanı Mehmet Sönmez üstlendi.

Çekişmeli maçta galip öğrenciler

Son dakikaya kadar heyecanı yüksek ve çekişmeli geçen maçta galip olan taraf öğrencilerin kurduğu takım oldu. Öğrenciler, maçta samimiyet içinde ve çok güzel dakikalar geçirdiklerini söylediler. İmam hatipli gençler için bir araya gelindiğini hatırlatan Halit Bekiroğlu da, “Onlar için her şeyin en güzelini ve iyisini yapmak bizler için en büyük görevdir. Genç kardeşlerimizin sosyal, kültürel ve sportif çalışmalarında her zaman yanlarında olacağız. Onlarla bir araya gelip spor yapmak istemelerinden mutluluk duyduk. İnşallah bu güzel kadro büyük başarılara imza atar” dedi. Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Erdoğan Söylemez de, ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve Öncü Spor yöneticilerine şükranlarını sunarak ilerleyen günlerde de etkinlikleri devam etmesi temennisinde bulundu.

KAYNAK: ÖNDER İmam Hatipliler Derneği

Share
166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ