İmam Hatip Haberleri

logo

18 Şubat 2020

Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi’nde bir ilk

Diyanet İşleri Başkanlığınca personele yönelik eğitimlerin yapıldığı Eğitim Merkezlerinden Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğünde, ilk Tashih-i Huruf Kursu açıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başta Kur’an Kursu ve din hizmetleri görevi yürüten personelin mesleki yönden bilgi ve becerilerini geliştirmek, Kur’an-ı Kerim tilavetinde görülen telaffuz hatalarını gidermek, Kur’an-ı Kerim’i güzel bir eda ile okumalarını sağlamak amacıyla yurdun birçok noktasında yıl boyunca farklı tarihlerde eğitimler düzenleniyor.

Bu kapsamda Gaziantep’te görev yapan personel arasından mülakat yoluyla seçilenler için düzenlenen “Tashih-i Huruf Kursu”nun ikinci dönemi, Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğünde devam edecek. 

İl Müftülüğü tarafından 21 Ekim 2019 tarihinde başlatılan 4. Dönem Tashih-i Huruf kursu, 23 kursiyerin katılımıyla 6 ay devam edecek. 

Kursun ikinci döneminin eğitim merkezinde düzenlenecek olması Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü için bir ilk olma özelliği taşıyor.

KAYNAK: DİYANET HABER

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ