İmam hatip okulları Kızılay’a kan bağışı için kampanya düzenledi

11 Haziran 2020 - 19:21

İmam hatip okulları, Kızılay’a kan bağışı için kampanya düzenledi. Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın çağrısıyla başlayan kampanyaya yüzlerce okul katıldı.

Koronavirüs salgını ve pandemi süreci nedeniyle stokları kritik seviyenin altına düşen Kızılay’a destek imam hatip liselerinden geldi. Bu süreçte Kızılay’ı ve ülke insanını yalnız bırakmayan imam hatip liseleri meydan okuma yoluyla birbirini de bu çalışmaya teşvik etti.

İstanbul’dan Düzce’ye çağrı

İlk olarak İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesi olarak Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın çağrısına kulak verdiklerini kaydeden öğretmenler ve veliler, Üsküdar meydanında ve diğer noktalarda 30 ünite kan verdi. Onlar da, Düzce M. Akif İnan Hafız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Antalya M. Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne meydan okuduklarını söylediler. Bu iki okul ise bağış yaptıktan sonra diğer okullara çağrı yaparak kampanyayı devam ettirdi. Böylece tüm Türkiye geneline yayılan çalışma çığ gibi katlanarak devam etti.

ÖNDER Yönetimi de destek verdi

Katılım yüz güldürücü

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da kan bağışı kampanyasına katılımın sevindirici ve yüz güldürücü olduğunu söyledi. Türkiye’nin böyle günlerde dayanışmasının önemli olduğunun altını çizen Kınık, “Kovid-19 ve Ramazan ayı nedeniyle azalan kan bağışları Türkiye’nin kan stoklarını olumsuz yönde etkilemişti. Bu çağrıya Türkiye’nin her yerinden ÖNDER camiası gibi sivil toplum kuruluşlarımız, sendikalarımız, sporcularımız, sanatçılarımız olumlu cevapla döndüler. Hamdolsun kısa sürede günlük kan bağışı sayımız ihtiyacımızı karşıladı” dedi.

KAYNAK: ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 İmam Hatip Haberleri Tüm Hakları Saklıdır.