İmam Hatip Haberleri

HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

logo

17 Kasım 2018

MUĞLA Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi kendi elektriğini üretmeye başladı.

Fethiye Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu öğrencileri, fizik öğretmeni Aydın AKBAY, kimya öğretmeni Galip KAHYA ve biyoloji öğretmeni Deniz YILDIZ biraraya gelerek okul idaresi ile birlikte güzel bir projeye imza attı.

Öğrenciler, okul bahçesinde oturulabilir bir alanın mevcut olmayışı, yeşil bir bahçenin eksikliği, pansiyon bahçesinin aydınlatmasının yetersiz kalması, şadırvan ile sebil sularının ısıtılması ve soğutulması, piknik masaları, halı saha, bank üstü ve mola yerlerinin aydınlatılması için olağanüstü bir eksiklik hissetti.

Bu konuda yenilebilir enerji kapsamında okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler ile “YEŞİL DÜŞÜN” isimli ERASMUS+ projesi ile büyük bir adım attı. Proje kapsamında yapılacak ilk toplantı, Fethiye İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu ev sahipliğinde okulumuzun Avrupalı ortakları Bulgaristan, Romanya ve Letonya´nın katılımıyla 23-26 Kasım 2018 tarihleri arasında 20 kişilik kalabalık bir heyet ile gerçekleştirilecektir. Bu proje ile yenilenebilir enerjiyi kullanarak hem her ay okul bütçesinden giden ve devletimize büyük bir yük olan 3000 TL lik bir faturanın önüne geçilecek, hem de doğa dostu bir okul olarak öğrencilerinin geleceklerine dair çok önemli bir projeye imza atılmış olacaktır.

KAYNAK: MUĞLA Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi

Share
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ