İmam Hatip Haberleri

logo

26 Mayıs 2020

MUHAMMED İMAM OLMAK İSTİYOR

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının hafta birincisi olarak finalistleri arasında yer alan Muhammed Yahya Yıldızhan, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle gönülleri fethetti. Hafızlık eğitimini din görevlisi olan babasından alan 15 yaşındaki Muhammed, gelecekte ise imam olmak istiyor.

Kuran’ı Kerim okumayı 7 yaşında öğrendiğini söyleyen Yıldızhan, Fetihtepe Merkez Camii imamı olan babası Hacı Yıldızhan ve Mersin’de imam olan amcası hafız Enes Yıldızhan’ın kendisine çok yardımcı olduğunu belirtti. Yıldızhan, “Babam Kuran’ı Kerim okumayı öğretti. Zaten önceden bana sevdirmişti. 7 yaşında babamın görev yaptığı camide müezzinlik de yaptım, ezan da okudum” ifadelerini kullandı.

Dinleyerek hafız oldu

Hafızlık eğitimini babasından ve Abdüsselam Kuran Kursundan alarak tamamladığını kaydeden Yıldızhan, şunları söyledi: “Hafızlığıma 2017 Ekim ayında Hafız Recep Cenik, Hafız Abdurrahmah Yılmaz ve Kurra Hafız Mahmut Ekşi hocalarımın emekleri sayesinde başladım. Sürekli Mısır’dan, İran’dan, Türkiye’den karilerin Kuran okumasını dinlerdim. Tüm makamlara vakıf oldum. Onun haricinde hiç makam eğitimi almadım. Sadece dinleyerek eğitim aldım.” Hafızlık eğitiminin 15 ay sürdüğünü belirten Yıldızhan, belgesini alarak mezun olduğunu bildirdi.

7 kişiyle birlikte finalde

TRT’deki yarışmada önce 3 jüri üyesinden tam puan alarak 300 puanla günün birincisi olan daha sonra 4 jürinin oyladığı 399 puanla hafta birincisi olan Yıldızhan, “Birinci olacağımı çok tahmin edememiştim. Çünkü gerçekten çok güzel okuyan üstatlarımız da vardı. Televizyonda gözüktüğü gibi kolay değil. Kıymetli jürimizin karşısında, TRT’de çok heyecanlı oluyor. Finale 7 kişi kaldık. Aralarında çok güzel okuyan hocalarımız var. Allah nasip ederse sonucu göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Hayali dünya çapında derece

“İleride inşallah büyük bir camide imam olmak istiyorum, talebe yetiştirmek, din görevlisi olmak istiyorum. Arkamdan vefat edince eserler bırakmak istiyorum” diyen ve daha önce de farklı yarışmalarda derece alan Yıldızhan, 2018 yılında Kuran Kursları Arası Kuran Okuma Yarışmasına katılarak İstanbul ve bölgede birincilik alınca, yarışmanın Türkiye geneline katılarak ikinci oldu. Yıldızhan şimdi de her sene düzenlenen Uluslararası Kuran okuma yarışmasına katılarak derece elde etmek istiyor.

KAYNAK: ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

Share
14 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ