İmam Hatip Haberleri

logo

17 Mayıs 2020

Norveç Oslo’da gençler Ramazan ayını dolu dolu yaşıyor

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle evlerden çıkamayan gençler Oslo’da Ramazan ayını dolu dolu yaşıyor.

Norveç’in başkenti Oslo’da teknolojik imkanlar kullanılarak gençlere Ramazan ayının manevi iklimi hissettiriliyor.

Oslo Din Hizmetleri Müşaviri Mehmet Fatih Özer, Diyanet Haber’e yaptığı açıklamada, “Müşavirlik olarak vatandaşlarımızın camiden ve din eğitiminden uzak kalmaması amacıyla teknolojik imkânlar kullanılarak dijital ortamda birtakım faaliyetler sürdürüyoruz. Mübarek ay Ramazan’a yönelik olarak da pek çok program hazırladık. Bu faaliyetlere yarınımız, geleceğimiz olan gençlerimizi de ortak etme amacıyla, “BİR GENÇ BİR HADİS” adlı bir etkinlik yapıyoruz.” dedi.

Özer, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarını kullanarak uyguladıkları etkinlik hakkında şu ifadelere yer verdi, “Başkanlığımızın hadis kartelalarında bulunan hadis metinleri içerisinden özellikle Ramazan ve Oruç temalı hadisleri seçtik. Bu hadisleri Norveç’in farklı şehirlerinde yaşayan gönüllü Müslüman gençlerimize din görevlilerimizin gözetiminde okutarak video çekiyoruz. Son olarak da çektiğimiz bu videoları, Oslo Din Hizmetleri Müşavirliğinin Facebook sayfasından yayınlıyoruz. Böylece hem gençlerimiz hem de sayfamızı takip eden vatandaşlarımız Ramazan-ı Şerifin manevi ikliminden istifade ediyor.”

KAYNAK: DİYANET HABER

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ