Kategoriler
Eğitim Genel Gündem İslamiyet

40 HADİS YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Peygamberim ÖNDER’im 40 Hadis-i Şerif Yarışması Finali, 7-8 Ekim 2020 tarihinde online olarak gerçekleştirildi. Lise öğrencilerinden 60, ortaokul öğrencilerinden ise 80 kişinin katıldığı yarışmada her iki kategoriden ilk 10 kişi ödül almaya hak kazandı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından 2019 yılında başlatılan ve pandemi döneminde zorunlu olarak tehir edilen yarışma sonuçlandı. Jüri Üyeliğini Prof. Dr. Mehmet Özşenel, Doç. Dr. Aynur Uraler, Doç. Dr. Muhammed Enes Topgül ve Dr. Seyit Ali Güşen’ in yaptığı final yarışmasına 140 öğrenci katıldı.

Ezbere hadis okudular

Gençler jüri karşısında kitapçıkta yer alan hadisleri Türkçe ve Arapçalarından ezbere okuyarak soruların soruları da cevaplandırdı. Yapılan elemelerde ortaokul öğrencilerinden 10, lise öğrencilerinden 10 olmak üzere toplam 20 genç yarışmanın kazananı oldu. Ödüller ise birinciye tam altın, ikinciye üç çeyrek altın, üçüncüye yarım altın ve dördüncüden onuncu kişiye kadar da çeyrek altın olarak belirlendi.

Ortaokul dereceleri

Yarışmaya ortaokullardan katılarak kazananların isimleri şöyle: Faruk Alcorudu (Beylikdüzü Prof. Dr. İsmail Lütfü Çakan İHO), İslam Alkousa (Esenyurt Derviş Solak İHO), Yaren Yel (Kağıthane Hamidiye İHO), Zeynep Aliye Ekta (Sultangazi Recep Tayyip Erdoğan İHO), Esma Ceren Bayraktar (Bayrampaşa Atatürk İHO), Hatice Yağız (Sultangazi Mimar Sinan İHO, Hafsanur Aydın (Ümraniye Namık Kemal AİHL-İHO), Selma Baki (Avcılar Şehit Ramazan Sarıkaya İHO), Ahmet Nebil Tepe (Başakşehir Akif İnan AİHL-İHO), Zerda Kızılçelik (Sancaktepe Rabia Kız AİHL-İHO)

Lise dereceleri

Yarışmada dereceye giren liseliler ise şu isimlerden oluşuyor: Sana Shabani (Başakşehir İto KAİHL), Şeyma Uruk (Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir AİHL), Ahmet Osman Sofu (Kadıköy AİHL), Esra Şahin (Sultangazi Recep Tayyip  Erdoğan KAİHL),  Aihemaiti Nuerzakeya (Güngören İTO Kız AİHL), Zeynep Alan Maltepe Kız AİHL), Beyza Nur Esen (Zeytinburnu İstanbul Şehit Tolga Ecebalın KAİHL), Ömer Alsayed (Ümraniye Namık Kemal AİHL), Zuliaya Aosıman (Zeytinburnu        Kazlıçeşme Abay Kız AİHL), Ayşe Feyza Tekgöz (Sancaktepe Rabia KAİHL)

KAYNAK: ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ