Ankara Sincan İlçe Müftülüğü ile Sincan Belediyesi arasında, “Hafızlık ve 4-6 Yaş Kur’an Kursu Protokolü” imzalandı

Diyanet İşleri Başkanlığı rehberliğinde ülke genelinde açılan 4-6 yaş Kur’an kurslarına, her geçen gün yenileri ekleniyor.

İl ve ilçe müftülükleri koordinesinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden 4-6 yaş Kur’an kurslarına, kamu kurum ve kuruluşları ile hayırseverlerden tam destek geliyor.

Bu kapsamda, Sincan İlçe Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına Sincan Belediyesinden anlamlı bir detek geldi.

Sincan Törekent’te Belediyeye ait olan beş katlı bina, hafızlık ve 4-6 yaş Kur’an kursuna dönüştürülmek üzere Sincan İlçe Müftülüğüne tahsis edildi.

Binanın hafızlık ve 4-6 yaş Kur’an kursu olarak hizmet vermesi için İlçe Müftülüğü ile Sincan Belediyesi arasında “Hafızlık ve 4-6 Yaş Kur’an Kursu Protokolü” imzalandı.

İmza töreninde konuşan İlçe Müftüsü Mevlüt Topçu, “Sincan Müftülüğü olarak Belediyemizle birlikte pek çok projeye imza attık. Sincan’ın ihtiyaç duyduğu hafızlık ve 4-6 yaş Kur’an kursu konusunda Belediyemizin verdiği bu büyük destek, bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu vesileyle başta Belediye Başkanımız Murat Ercan olmak üzere emeği geçen herkese Müftülüğümüz ve vatandaşlarımız adına şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi. 

Konuşmaların ardından “Hafızlık ve 4-6 Yaş Kur’an Kursu Protokolü” taraflarca imzalandı.

KAYNAK: DİYANET HABER