Diyanet İşleri Başkanlığınca ilk ve orta düzeydeki öğrencilere camiye gitme ve namaz kılma alışkanlığı kazandırılması amacıyla başlatılan “Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi ülke genelinde sürüyor.

Proje kapsamında İstanbul Sultangazi İlçe Müftülüğüne bağlı Gazi Emirsultan Camii’nde öğrencilerin katılımıyla “Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi.

Düzenli olarak camiye gelen öğrencilere din görevlileri tarafından değerlendirme puanları verildi.

Değerlendirme puanları sonucunda dereceye giren öğrenciler için “Ödül Takdim Töreni” düzenlendi.

Proje katılan öğrencilere tebrik eden Gazi Emirsultan Camii İmam Hatibi Murat Toksöz, “Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın, cami ile bağlarının kurulmasını sağlamak ve onlara cami ve cemaat alışkanlığı kazandırmak amacıyla bu güzel projeyi uyguladık. Camimize gelerek bizimle aynı safta omuz omuza namaz kıldığımız yavrularımız bizim için çok değerlidir.” dedi.

Amaçlarının gelecekte camilerin müdavimi olacak nesiller yetiştirmek olduğunu belirten İmam Hatip Toksöz, “İnanıyorum ki Allah’ın izniyle attığımız tohum bir gün mutlaka yeşerecektir. Ayrıca projemize katılan öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen ailelerimize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Proje kapsamında düzenli olarak camiye devam eden öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

KAYNAK: DİYANET HABER