Erzurum Çat İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Çat Şubesi iş birliğinde, mahalle bakkallarından veresiye alışveriş yapan vatandaşların borçları ödendi

İl ve ilçe müftülükleri, salgın nedeniyle mağduriyet yaşayan ailelere destek olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfınca ülke genelinde “Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti” sloganıyla sürdürülen yardım kampanyası kapsamında, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Çat İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Çat şubesi iş birliğinde, mahalle bakkallarından veresiye alışveriş yapan vatandaşların borçları ödeniyor.

Uzun süredir mahalle bakkalına borçlarını ödeyemeyen vatandaşları tespit ederek o ailelere destek olmak üzere harekete geçen Çat İlçe Müftülüğü, TDV Çat Şubesi ile birlikte mahalle mahalle dolaşıp veresiye defterlerindeki borçları kapatıyor.

“Çat’a yakışan budur”

Salgın sürecinde işini, gelirini kaybeden ya da kazancı düşen çok sayıda insan olduğunu belirten Çat İlçe Müftüsü Sebahattin Erdoğan, “Yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin pekiştiği Ramazan ayında kampanyamıza desteğin artmasını anlamlı buluyor ve çok teşekkür ediyorum. Çat’a yakışan da budur. Biz bu kampanyayı özellikle virüsün ortaya çıkmasının ardından geçim sorunları yaşamaya başlayan insanlarımıza nefes aldırmak, onlara destek olmak için başlatmıştık. Veresiye defterlerinin tek tek kapanmasını ummuştum ve görüyorum ki bu da oluyor. Hayırsever hemşehrilerimle, örnek olan bu dayanışma ruhumuzla gurur duyuyorum. Bu süreci de birlikte aşacağımıza inancım tamdır.” diye konuştu.

KAYNAK: DİYANET HABER