İmam Hatip Haberleri

logo

14 Şubat 2020

İmam hatip okulu öğrencisi Ali İdare, ödülünü depremzedelere bağışladı

Diyanet işleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde ülke genelinde uygulanan “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında, tatil boyunca namazlarını camide kıldığı için ödüllendirilen imam hatipli Ali, ödülünü Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere bağışladı.

Diyanet işleri Başkanlığınca yarıyıl tatilinde ülke genelinde uygulanan “Camiye KoşuyoruzNamazla Buluşuyoruz” projesi kapsamında, tatil boyunca namazlarını camide kıldığı için Konya Hüyük İlçe Müftülüğü tarafından ödüllendirilen imam hatip öğrencisi Ali İdare, ödülünü Elazığ’daki depremzedelere bağışladı.

Hüyük Merkez Camii’nde düzenlenen programda ödülünü alan Hüyük İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ali İdare, kazandığı 250 TL’yi, Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere göndermek istediğini dile getirdi.

Programdan sonra babası ve amcasıyla birlikte Hüyük İlçe Müftülüğüne giden Ali, ödülünü depremzedelere ulaştırmak üzere İlçe Müftüsü Abdullah Yalman’a teslim etti.

İlçe Müftüsü Yalman, Türkiye Diyanet Vakfının Elazığ ve Malatya’da depremzedeler için başlatmış olduğu yardım kampanyası kapsamında açılan bağış hesabına 250 TL’yi Ali İdare’nin adına yatırdı.

Erdemli davranışından dolayı İdare’yi ve ailesini tebrik eden Yalman, “kendi küçük, yüreği büyük” olarak ifade ettiği Ali’ye teşekkür belgesi takdim etti.

KAYNAK: DİYANET HABER

Share
12 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ