İmam Hatip Ortaokulu Müdürlerinin Yöneticilik Becerilerinin Geliştirilmesi Projesi Çevrim İçi Olarak Sürdürülüyor

Proje kapsamında MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz  09.12.2020 tarihinde “İmam Hatip Tarihinde Öncü ve Örnek Şahsiyetler” sunumuyla, çevrim içi olarak düzenlenen kursta, okul yöneticileri ile buluştu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti (İYC) işbirliğinde; Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerindeki 349 imam hatip ortaokulu müdürüne yönelik başlayan, “Okul Yöneticilerinin Kapsayıcı Eğitim Bağlamında Uzaktan Eğitim, Tasarım ve Yönetim Becerilerinin Geliştirilmesi Kursu” uzaktan eğitim olarak devam etmektedir.

İmam hatip ortaokulu müdürlerine yönelik, çevrim içi mesleki gelişim programı olarak hazırlanan proje ile okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerine ilişkin bilgi, beceri, değer ve farkındalıklarını artırmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında gerçekleştirilen 1. seminerde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, 2. seminerde Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yusuf Alpaydın, 3. seminer programında Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, kursiyerlerle buluştu.

Her hafta bir seminerin gerçekleştirileceği proje 25 Kasım 2020 – 7 Nisan 2021 tarihleri arasında yaklaşık 4 ay devam edecek.

KAYNAK: MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü