Kategoriler
Eğitim Genel Gündem İslamiyet

İzmir, Aydın, Çanakkale’de Bulunan Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Yöneticilerine Yönelik Eğitim Yöneticiliği Vizyon Semineri Gerçekleştirildi

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz’ın katılımcılara hitap ettiği programda; Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız, İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Dr. Yusuf Akbaş, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İşleyen, Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Araştırma-Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir alanlarıyla ilgili bilgi verdiler. 

Seminerde Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) Başkanı Şaban Karaköse katılımcılara sunum yaptı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında “Öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerinin yeniden yapılandırılması” hedefi ve ilgili mevzuat çerçevesinde imam hatip okullarında görev yapan okul yöneticilerin ve öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, tutum ve  değerler alanındaki gelişimlerine katkı vermek; eğitim – öğretim hizmetlerinin daha verimli ve nitelikli yürütülmesini sağlamak, okullar arasında işbirliği ve iletişimi güçlendirmek, tecrübe ve örnek uygulama paylaşımında bulunmak amacıyla düzenlenen Vizyon Seminerleri 2019 yılında başladı. Vizyon seminerleri salgın döneminde dijital ortamda gerçekleştirilmeye devam ediyor.

KAYNAK: MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü