KİHMED Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği

15 Şubat 2020 - 09:56

KİHMED Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği ile ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin yapmayı planladığı ortak projeler kapsamında; Kocaeli İlinde bulunan imam hatip orta okulları ve liselerin okul müdürlerine, okul aile birliği başkanları ve üyeleri ile il ve ilçe mezun derneklerine yönelik 09 Şubat 2020 Pazar günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi toplantı salonunda “Okul Aile Birliği Rehberi Farkındalık Semineri” yapıldı.


İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem Aktaş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim karaosmanoğlu, STK Başkanları, İlçe Mezun Dernekleri, imam hatip okul müdürleri ve Okul aile birliği başkanları ile üyelerinin katıldığı seminerde etkin okul aile birliğinin önemi anlatıldı.

Hedefimiz okul aile birliklerinin okullarımızda etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak

Programın açılışında bir selamlama konuşması yapan KİHMED Başkanı Ali Küçükkeskin, “Elhamdülillah! Okullarımız nicelik yönünden istediğimiz sayılara ulaştı. Artık okullarımızın nicelikleri kadar niteliklerini de artırmak için var gücümüzle, yılmadan Allah rızası için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bu amaç doğrultusunda evlatlarımızın akademik ve sosyal olmanın yanında, manevi değerlerini bilen, yaşayan, sorumluluk sahibi, analitik düşünen, üretici düşünceye sahip, ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerisi yüksek bireyler olarak yetiştirebilmemiz için Okulun, Ailenin ve Sosyal Çevrelerinin önemi çok büyük. Okul aile birliklerimizin daha çok sorumluluk alarak etkin olması lazım. Etkin bir okul aile birliği demek etkin olarak velinin eğitim sürecine katılması demektir. Kaliteli okullar iyi öğretmenler eğitimi ikmal etmek için yeterli olmamaktadır. Mutlaka işin içerisine aile dahil olmalı bunu da Okul aile birlikleri koordine etmelidir. Bizim bu programdaki ana hedefimiz okul aile birliklerinin okullarımızda etkin bir şekilde çalışmasını sağlamak, okul aile birliklerinin okul içindeki konumunu güçlendirmek ve birlikte çalışma imkanlarını artırmaktır” dedi.

İhtiyaca Göre Okul Açılması için Gayret Ediyoruz

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhterem AKTAŞ konuşmasında ihtiyaç olan yerlerde imam-hatip okulu açılması için gayret ettiklerini belirterek, “Okullarımızda yapılan çalışmalar bir ekip olarak yapıldığında sonuç mutlaka başarı olmaktadır. Bu şekilde çalışan okullarımızı görüyor ve tebrik ediyoruz. Programı çok kıymetli buluyorum emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi. Eğitimin temelinde aile var. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında, “büyükşehir ilçeleri ilk kurulduğunda mesut hocamıza tüm ilçelerimizden imam hatip okullarının açılması için çalışma yapması talimatını verdim, elhamdülillah tüm ilçelerimizde artık imam hatip okullarımız mevcut. Okullarımızı açtıktan sonrada her zaman maddi ve manevi olarak yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi. Konuşmasına devam eden Karaosmanoğlu “eğitimin temelinde anne vardır. Anneyi güldür ki evladı gülsün, memleket gülsün. Evlatlarımızın anne kucağı, baba ocağından mahrum yetiştirmememiz lazım. Bu yüzden eğitimin temelinde aile var. Programı çok kıymetli buluyorum emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi.

Okul Aile Birliği Demek Ekip Ruhu Demektir.

Önder Genel Başkan Yardımcısı ve Okul Aile Birliği Komisyon Başkanı Emrah Baranoğlu, iki bölüm halinde yaptığı sunumda etkili okul aile birliğinin öneminden bahsederek Önder Okul Aile Birliği Rehberini anlattı. Okulların, Okul Aile Birliği Başkanlarının katıldığı seminerde, okul aile birliklerinin amaç ve görevleri, kurumsal yapısı, işleyen bir okul aile birliği kurmak gibi konular işlendi. Katılımcıların söz aldığı serbest kürsü bölümünde okullarımızın yaptığı güzel faaliyetler ve temenniler konuşuldu. Teşekkür konuşmalarının ardından program sona erdi.

KAYNAK: KİHMED Kocaeli İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği

  • Adınız ve Soyadınız

  • E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)

  • Yorumunuz

© 2014 İmam Hatip Haberleri Tüm Hakları Saklıdır.