Kategoriler
Eğitim Genel Gündem

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Gaziantep Eğitim Yöneticiliği Vizyon Semineri

Gaziantep Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları müdürlerine yönelik Eğitim Yöneticiliği Vizyon Semineri gerçekleştirildi. 

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül’ün katılımcılara hitap ettiği programda; Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, Uluslararası Eğitim ve Öğretim Dairesi Başkanı Mustafa Yıldız, İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Dr. Yusuf Akbaş, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Ahmet İşleyen alanlarıyla ilgili bilgi verdiler. Çevrimiçi olarak düzenlenen bir günlük seminere Gaziantep İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe, ilçe millî eğitim müdürleri, din öğretiminden sorumlu şube müdürleri, okul müdür ve müdür yardımcıları katıldı.

Seminerde Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) Başkanı Şaban Karaköse, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Onursal Başkanı İbrahim Solmaz ve Eğitimci Yazar Dr. Adem Ergül katılımcılara sunum yaptılar.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Bakanlığın güncel politikaları ve 2023 Eğitim Vizyonu bağlamında “Öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki gelişimlerinin yeniden yapılandırılması” hedefi ve ilgili mevzuat çerçevesinde; Eğitim Yöneticiliği Vizyon Seminerlerinin yanı sıra Hizmet İçi Eğitim Faaliyetleri, Yaz Eğitim Programları (YEP), Öğretmen Gelişim Programı (ÖGEP), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP), Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP), imam hatip okulları meslek ve kültür dersleri öğretmenleri zümre buluşmaları, Tashîh-i Hurûf Kursları gibi pek çok çalışma yürütülmektedir.

KAYNAK: MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü