Kategoriler
Eğitim Genel Gündem

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Video Konferans Toplantıları Tamamlandı

Uzaktan eğitim sürecinin izlenmesi ve değerlendirilmesi kapsamında MEB Din Öğretimi Genel Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Daire Başkanlarının katılımıyla ilki 30 Eylül 2020’de başlayan video konferans toplantıları tamamlandı

Gerçekleştirilen toplantılarda, yeni tip Koronavirüs COVİD-19 salgını sebebiyle uzaktan yapılan eğitim süreci hakkında bilgi verildi.

Daire Başkanları Dr. Yusuf Akbaş, Abdülhalik Baş, Uğur Tecir, Dr. Ahmet İşleyen, Mustafa Yıldız, Oğuzhan Özkan ve İhsan Erkul tarafından yapılan bilgilendirmelerin ardından okul müdürlerinin soruları cevaplandırıldı.

Genel Müdür Nazif Yılmaz hiç bir öğrencinin okuldan uzak kaldığını hissetmemesi için öğrencilerle irtibat halinde olunmasının ve onların motivasyonlarını yüksek tutmanın önemine değindi. Özellikle 9. sınıf öğrencilerinin uyumlarının sağlanmasına yönelik hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantılarda uzaktan eğitimde kullanılacak materyallere ilişkin Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan http://dogm.eba.gov.tr sitesi de tanıtıldı.

KAYNAK: MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü