Norveç Türkiye Diyanet Vakfı’ndan Giresun için yardım kampanyası

Türkiye Cumhuriyeti Oslo Büyükelçiliği ile Norveç Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde Giresun’da meydana gelen sel felaketinden etkilenen ailelere destek olmak amacıyla yardım kampanyası düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti Oslo Büyükelçiliği ile Norveç Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, Giresun’da meydana gelen sel felaketinin hemen ardından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfına teslim edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Oslo Büyükelçiliği ve Norveç Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, 22 Ağustos’ta Giresun’da aşırı yağışların sebep olduğu sel ve su baskınlarında hayatını kaybeden vatandaşların yanı sıra, sel nedeniyle ev ve iş yerleri zarar gören vatandaşlar için yardım kampanyası düzenlendi.

Bu kapsamda Oslo Din Hizmetleri Müşavirliği, selden etkilenen ailelere destek olmak ve yaraları bir nebze olsun sarabilmek amacıyla Norveç genelindeki Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı camilerde hayırsever vatandaşların desteğine başvurdu.

Norveç Türk Dernekleri Federasyonunun da desteği ile yardım kampanyası kısa sürede geniş çevrelere duyuruldu.

Norveç genelinde toplanan yardımlar, Giresun’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara iletilmek üzere Türkiye Diyanet Vakfının Türkiye’deki ilgili hesabına aktarıldı.

Yardımların, sel felaketinin hemen ardından bölgeye intikal eden ve o günden beri bölgede yaraları sarmaya çalışan Türkiye Diyanet Vakfı eliyle, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacağı kaydedildi.

KAYNAK: DİYANET HABER