ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ’NDEN AĞRI ZİYARETİ

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkan Yardımcıları Resul Çiftci ve Muhammed Taha Tavman ile Teşkilat Komisyonu üyesi Şerafettin Yıldırım Ağrı’da Nun ve Kalem Hat ve Sanat Atölyesi açılışına katıldı. Şehirde çeşitli ziyaretler yapan ÖNDER ekibi, imam hatip camiasıyla da bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Ağrı ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından kurulan Nun ve Kalem Hat ve Sanat Atölyesi’nin açılışı, genel merkez ekibi ve misafirlerin katılımıyla yapıldı.

Gençlere sanat atölyesi

Açılışta dernek başkanı Turgut Özmüş’ün yanısıra, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Faruk Kaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ebu Muhsin Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan ve Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Alpaslan, Kasım Bulan ve Cengiz Kılıç hazır bulundu. Protokol konuşmalarının ardından açılışı yapılan Hat ve Sanat Atölyesinde, lise ve üniversiteli gençler yıl boyunca kültür ve sanat üzerine eğitim alacak.

Eğitim camiası ve gençlerle buluşma

Programdaki diğer bir organizsyon da Ağrı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen istişare toplantısı oldu. Dernek yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri ve imam hatibe gönül veren STK temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda bölgedeki eğitim, imam hatip okulları ve geleceğe yönelik çalışmalar ele alındı. Ziyaretleri çerçevesinde Necip Fazıl Kısakürek Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle de bir buluşma gerçekleştiren ÖNDER yöneticileri, gençlerle sohbet etti, gelecek planlarını ve hedeflerini dinledi. Ayrıca, İl Müftüsü Tandoğan Topçu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Vali Dr. Osman Varol’a da birer ziyaret gerçekleştirildi.

KAYNAK: ÖNDER İmam Hatipliler Derneği